Jdi na obsah Jdi na menu

vracenky - karbonový svět

23. 6. 2003

Obrazek

Duben 1977.

         Když jsem se včera (opět marně) snažil uspořádat lad všech možných předmětů, které jedinec v průběhu roků nashromáždí a nikdy nepoužije, narazil jsem na zásobu kopíráků (spisovně = uhlový papír) z roku 1977. V jakém hnutí mysli jsem nikdy nespotřebované množství nakřečkoval? Čím nám byl rok 1977?

     Dr. Gustáv Husák se nám přes fukci generálního tajemníka KSČ prokopíroval k obročí československého prezidenta. Charta 77 se prohlášením z prosince 1976 prokopírovala do mysli širší veřejnosti i  do medvědího objetí StB. A já se prokopíroval ze základní na střední školu. Rok ZDŠ nám odpustili za dobré chování a aby nebyl náš rozlet do života příliš růžový, dali nám vybrat pouze ze dvou typů středních škol.

     Na positiv fotografie jsem si tehdy zezadu poznamenal: "Dubnový sníh je velmi neobvyklý". Nevím, co mne k tomuto zkušenému prohlášení vedlo, ale od té doby až do převratu snad každý duben mokvavě a vlhce nasněžilo.

         Přeji příjemný den, včera jsem nejen zapomněl dát do foťáku baterie, ale též jsem našel českou stokorunu, a to pravou, neokopírovanou.