Jdi na obsah Jdi na menu

vracenky - zaklínadla

17. 5. 2003

Obrazek

Červen 1977 a 15. květen 1990.
*****************************
První a poslední „dvojvracenka“, příklad bývalého seriálu „Konfrontace“. Co by asi napsala někdy v roce 1987 pod tuto fotografii hlásná trouba strany „Rudé bezpráví“? Pardon - Rudé právo, samozřejmě.
*********************************

            Předsednictvo ÚV KSČ a vláda ČSSR uskutečnily v minulé pětiletce plán přebudování hospodářského mechanismu v ČSSR. Výsledky realisace této strategie můžete vidět na každém kroku.

            Bylo důsledně využito všech leninských principů řízení národního hospodářství v souladu s důsledným uplatňováním tvůrčí iniciativy pracujících a v zájmu zvýšení intensifikace rozvoje všech aspektů života socialistického člověka jsme zrealisovali kultivaci životního prostředí a podchytili všechny aspekty veřejného života.

            Jsme si plně vědomi, že i nadále před námi stojí náročné úkoly, spojené se současným uplatňováním jak demokratického centralismu, tak i postupnou demokratisací života společnosti v rámci zabezpečení strategické linie urychlování ekonomického a sociálního rozvoje, vytýčené XVII. sjezdem KSČ.

            Předeslané výsledky našeho uplynulého snažení a vytýčené úkoly se budou opírat o urychlení temp vědeckotechnického rozvoje, strukturální přeměny a zapojení do socialistické ekonomické integrace v jednotě s přebudováním hospodářského mechanismu. To vše klade zvýšené nároky nejen na vedoucí a kontrolní úlohu strany, ale i na intenzivnější formy a účinnější metody jejího uplatňování.
*******************************
Jaká nastala by odlišnost projevu při trojvracence? Tedy se snímkem dnešním, okořeněným bezobsažným blábolem nějakého současného republikového nebo lokálního nomenklaturního kádru? Byla-li by nějaká...... Vláda odborníků........