Jdi na obsah Jdi na menu

vracenky - pocity z pozdního Československa

20. 3. 2006

Obrazek

      Foto z července 1987  - Cygnus, Werra


Budeme otáčet stránkami přítulných vracenek, jež někteří znají z roku 2005. Fotografie se vrátí, něco málo vymění, upraveny stejnou methodou jako obrázky původní. Většina si účast zopakuje.

  

     Možná obrázky sem-tam přeladěné na vyváženém monitoru (první diváci  nešetřili tolerancí, až s technologickou ukázněností jsem pochopil některé vznášené námitky a dotazy – byly opodstatněné) budou spíše ilustracemi k textům, pro Zlíňáky ale mohou znamenat i návraty do mládí, snů a iluzí.

 

 Původní texty zůstanou zachovány, u prvních kousků budou doplněny dalšími příběhy z totáče. Naivní bývalo začínat s vracenkovým psaním na pracovišti, kde v jedné hodině vyruší autora sedm otravů – většinou potom psaní ukončováno s prvním odstavcem.

 

 Půjde vůbec o původní vracenky?  Ne zcela ...... fotografie sice lepší, ale jako ilustrace k textů ......  doplněná slova ..... neovracenky? Setrváme u původního názvu, který sice také není asi originální (prý se jednalo o televizní seriál).  Původní? Nevím, ale nějak se mi zakousnul v mozku titulek, na který mám vzpomínky – jak vymyslet pět textů týdně, jak nezklamat. A také mi přinesl pár nových, dobrých kamarádů.

  

     Tož tak.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tri-dva-jedna-ŠTART!

(Drahoš, 30. 3. 2006 22:02)

Hurá-sláva! Som rád, že je to tu, a že "vracenky" budú súčasťou Tvojich stránok. Díky!
Zajde Zajda - zajdú iní,
čítať Tvoje Cygoviny!

datace

(Cygnus, 18. 3. 2006 20:26)

Data nahoře si nevšímejte, potřebuji nějak fotky seřadit a skutečné datum vzniku obrázku (1987) systém nevezme.